Trwają zapisy na semestr zimowy, który rusza 22 lutego!

 
 
22 lutego rozpoczynamy nowy semestr w Le Rêve!
 
Wszystkie grupy w naszej szkole są maksymalnie 4-osobowe. Możliwe są również zajęcia indywidualne, które mogą się odbywać z lektorem polskim lub native speakerem. Zajęcia grupowe odbywają się głównie 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i środy lub wtorki i czwartki. Można się zapisać także na kurs raz w tygodniu. Grupy mają zajęcia w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych, od poniedziałku do soboty. Szkoła mieści się w samym centrum, na ulicy Kazimierza Wielkiego (więcej w zakładce kontakt).
 
Aby się zapisać, wystarczy wysłać maila na adres szkolalereve@gmail.com. Udzielimy Wam wszystkich potrzebnych informacji na temat poziomów grup, lektorów i płatności.
 
Wszystkich uczniów, którzy chcą kontynuować naukę z tego semestru, również prosimy o maila z informacją jakie dni i godziny zajęć Wam pasują. Grupa pozostanie niezmieniona, jeżeli pozostaną w niej co najmniej 2 osoby.
 
 

Zapisy na semestr trwają, a przy okazji zapraszamy Was na naszą stronę poświęconą gramatyce!

 
Semestr zimowy rusza już 12 października!
 
Cały czas mamy miejsca na wszystkie poziomy zaawansowania. Ceny kursów znajdziecie w zakładce „Oferta”. Możecie zapisywać się również na fonetykę, warsztaty gramatyczne, oraz wiele innych zajęć pozalekcyjnych, które znajdziecie w zakładce „A po zajęciach…”

A żeby się zapisać, napiszcie na maila: szkolalereve@gmail.com jaki macie poziom oraz jakie dni i godziny zajęć Wam pasują. Jeżeli nie jesteście pewnni co do poziomu, w każdej chwili możecie umówić się na rozmowę z lektorem!

Od jakiegoś czasu prowadzimy stronę na Facebooku: Fb/SlimakTlumaczy, na której tłumaczymy najtrudniejsze zagadnienia gramatyczne. A od niedawna mamy również bloga: slimak-tlumaczy.blog.pl!

Jeżeli macie jakieś wątpliwości gramatyczne, zawsze służymy pomocą – wystarczy, że opublikujecie na Fb/SlimakTlumaczy swoje pytanie lub napiszecie do nas wiadomość prywatną ;)

Wrocławska Językowa Gra Miejska w sobotę 11 października – to już II edycja!

 
Wrocławskie szkoły językowe łączą siły we wspólnym projekcie!

Wrocławska językowa gra miejska to wspaniały pomysł na spędzenie soboty dla osób zafascynowanych nauką języków obcych. Dla każdego uczestnika naszej zabawy mamy zagwarantowane atrakcyjne nagrody, a dla zwycięzców darmowe kursy semestralne na wybrany przez Was język! A do wygrania między innymi kursy francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego czy włoskiego! Poza tym dużo zniżek do kawiarni, księgarni językowej i nie tylko! Zapraszamy serdecznie do udziału, zabierajcie za sobą znajomych i rodziny. To świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poznania nowych ludzi, spędzenia miło dnia i wygrania kursów! Oczywiście gra jest bezpłatna :)

Waszym zadaniem będzie rozwiązywanie zagadek i wykonywanie zadań specjalnych. W każdym miejscu będziecie otrzymywać zagadki językowe, które poprowadzą Was do kolejnego stanowiska. Jako potwierdzenie dotarcia do danej bazy będziecie otrzymywać pieczątki. A poza tym w każdej szkole będą na Was czekać również różne atrakcje związane z danym krajem. Pierwsze dziesięć osób, które dotrze do mety z wszystkimi zadaniami wykonanymi, otrzyma nagrodę główną. Wszystkie pozostałe osoby, które ukończą grę, otrzymają nagrody gwarantowane! Do gry możecie się zapisać przez Facebooka (Fb/Wrocławska Językowa Gra Miejska) pisząc do nas wiadomość z imieniem, nazwiskiem oraz nr telefonu. A startować możecie pojedynczo lub w parach ;)

A wieczorem w tym samym miejscu, z którego ruszycie, odbędzie się wielki finał z rozdaniem nagród, poczęstunkiem i karaoke w różnych językach!

Start: sobota, 11.10, godz. 13.00, ul. Wierzbowa 15, sala lustrzana.

Fiesta francusko-hiszpańska już w sobotę 12 kwietnia o godzinie 18.00!

Zapraszamy na Fiestę Francusko-Hiszpańską, która odbędzie się w sobotę 12 kwietnia o godzinie 18.00! Tym razem w kilku mniejszych salach będą na Was czekać różne atrakcje z wieczorkiem gitarowym oraz speed datingiem po hiszpańsku i francusku na czele!

31 stycznia zapraszamy na drzwi otwarte!

W piątek 31 stycznia od godziny 16.00 do 19.00 zapraszamy na drzwi otwarte do Le Reve! Będzie to okazja do zapoznania się z lektorami, poznania programu nauczania, a także degustacji francuskich przysmaków!

Fiesta francusko-hiszpańska już w sobotę 8 czerwca o godzinie 18.00!

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników języka francuskiego i hiszpańskiego oraz kultury obu tych krajów na kolejną Fiestę Francusko-Hiszpańską, którą organizujemy wspólnie ze Szkołą El Sueno!

Już niedługo występy teatralne naszych uczniów w Winnicy i w Alliance francaise!

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników języka francuskiego na publiczne czytanie poezji francuskiej w Winnicy, 12 czerwca o godzinie 19.00 oraz na przedstawienie teatralne w bibliotece Alliance Francaise, 14 czerwca o godzinie 19.00!

Fiesta francusko-hiszpańska 01.12.12 – FOTORELACJA!

Nowe sale w Le Rêve!