Dlaczego szkoła języka francuskiego Le Reve?

 

Le Rêve to jedyna szkoła języka francuskiego w Polsce, w której wszystkie grupy są maksymalnie 4-osobowe.

 

Głównym celem naszej szkoły jest nastawienie na komunikację.
Podczas zajęć w Le Reve na każdym poziomie zaawansowania najwięcej czasu zawsze poświęcamy na mówienie.
Oczywiście, ćwiczymy również francuską gramatykę, pisanie czy czytanie tekstów, ale 70% zajęć w naszej szkole to przede wszystkim praktyka. W programie dla osób na poziomie średnio-zaawansowanym wykorzystujemy również artykuły z bardzo ciekawej dla wszystkich frankofilów gazety Francais present. Jesteśmy także autorem metody filmowej, którą wprowadziliśmy do programu od tego roku. Uczniowie pracujący na metodzie filmowej, na początku semestru tworzą scenariusz filmu oraz bohaterów i przez okres 4 miesięcy wymyślają dialogi i odgrywają sceny w różnych miejscach Wrocławia, oczywiście w języku francuskim. W ofercie Le Reve są również zajęcia z fonetyki, konwersacje, grupy studenckie, grupy dla dzieci czy dla seniorów.

 

Ucząc się w grupach 4-osobowych, uczniowie szkoły języka francuskiego Le Reve robią bardzo szybkie postępy. Kadra nauczycielska złożona jest z osób młodych, ale już doświadczonych w nauczaniu. W Le Rêve uczą także native speakerzy, dzięki którym nauka francuskiego jest dużo bardziej efektywna. Pracujemy na programie autorskim, dostosowanym do tak małej ilości osób w grupach.

 

W Le Reve, oprócz nauki, proponujemy również wiele zajęć pozalekcyjnych, organizujemy również wiele imprez tematycznych, na przykład Fiestę francusko-hiszpańską, Wrocławską Językową Grę Miejską, warsztaty kulinarno-językowe, a także wyjazdy do Francji na obozy letnie.

To Top